Kendi çalıştırmakta olduğu , Anadolu'nun üstün nitelikli mermer ocaklarından özenle seçilen desen ve renklerdeki mermerleri yıllardan beri yurt içi ve yurt dışında bir çok seçkin yapıya isim olmuş Türkiye'nin en büyük tesislerinden biri olan Modülmer A.Ş. 1984 yılında en yeni italyan teknolojisi ile Isparta'da kuruldu.

Bugün 100.000 m2 açık alan 17.500 m2 kapalı alana sahiptir.Mevcut makina kapasitesi (11 adet ST , 2 adet katrak, 3 adet fayans cila hattı , 2 adet plaka cila hattı, 2 adet traverten dolgu hattı , 2 adet traverten cila hattı ) ve devam eden yatırımları ile "Modülmer" sektörün dev kuruluşlarındandır.

Modülmerin kurucularından aynı zamanda yönetim kurulu başkanı olan HASAN KÖSE sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile makina ve techizat parkını günden güne arttırmaktadır.Modülmer mermer fabrikasında 2 cm 'den başlayan çeşitli kalınlıklarda plaka üretimi ve boyutlanırılması , dünyanın taleplerine cevap verecek şekilde titizlikle sınıflanan 1 cm'lik mermer ve traverten fayans üretimi yapılmaktadır.

Modülmer ürettiği mermer ve travertenlerin büyük bir bölümünü dünyanın her kıtasındaki müşterilerine ihraç etmektedir. Modülmer kurulduğu ilk yıllardaki amatör ruh ve heyecanıyla daha uzun yıllar profesyonelce Türkiye ve dünyaya hizmet etmeye devam edecektir.

ce-iso